Søsætning og ophaling

OBS: Listerne opdateres løbende. Du kan se de korrigerede lister i Skipperstuen
SØSÆTNINGSLISTER FOR 2018 GL. PLADS

ONSDAG DEN 4. APRIL 2018 KL. 8.00

1 20100059 NANIO KRAVEL
2 20160051 KAPEREN H BÅD
3 20160026 SOLVEIG SVEA KRYDSER
4 20170040 NILLE MOTOR
5 20130009 SUSSIE ELVSTRØM
6 20160005 LYCAN HR 26
7 19830015 MARIE NORDISK FAMILIE
8 19870107 ADELANTE BALLAD
9 20140002 FÆTTER GUF LM 26
10 20160041 RASIA JUNIORBÅD
11 20060027 DELFIN STORE TRIS
12 19960062 KAREN LM 27
13 19970036 FIE LM 27
14 19990068 VAKSE WILMA LOTUS
15 20020012 AICONE SCANKAP 99
16 19870030 MARIE IF
17 20150034 LA VIDA LOCA YNGLING

ONSDAG DEN 11. APRIL 2018 KL. 8.00
1 20140043 GARFIELD SOLUS 29
2 20090009 VICTORIA GRANADA 31
3 20140015 BIDDI LM 27
4 20000054 SAMANTHA MOTOR
5 19830023 WOODSTOCK VENØ
6 20110032 ELLEN BLUE DANE 32
7 19940045 HUMLE IW 31
8 19990075 GIMINI BALLAD
9 20050045 FREDERIKKE H BÅD
10 19860121 KILLERLOK L 23
11 20170016 BOJE SKILSØ
12 20130040 APPRENTECE JUNKER 22
13 20130050 GOGO SAGA 27
14 19990023 URD KING CRUISER 29
15 20040055 BRISE GD 28
16 20130043 DAGGRY IF
17 20160034 MUDDI LUNA 26

MANDAG DEN 16. APRIL 2018 KL. 8.00
1 19940077 ANDREA SPÆKHUGGER
2 19930100 VIVA BALLAD
3 20150048 GONADEN MOTOR
4 20160015 CONNIE H BÅD
5 20120036 ??? MAXI 909
6 19960041 MUSSE H BÅD
7 20120027 ??? GREACE 30
8 20160045 KULLI SPÆKHUGGER
9 19980044 SØRINE SPÆKHUGGER
10 19980056 BOUNTY ALBIN 78
11 19990007 LUNKE THURØ 33
12 20110045 FAIR FETCH IF
13 20100064 MØFFE MØN 27
14 20170065 ANNA MOTOR
15 20100071 QUJANAQ BANDHOLM 27
16 20030083 LA MA NIE MAXI 84
17 19970044 DISSE ALBIN DELTA

TORSDAG DEN 19. APRIL 2018 KL. 8.00
1 20020087 LILLE TUT MØN
2 20060013 SPRAY FINMASTER 610
3 19980058 JOLLY 2 VENØ 30
4 20130069 KVAD VEGA
5 20140030 EVERGREEN RJ 85
6 19880115 LÆRE LARSEN SPÆKHUGGER
7 20060005 VEGA SPÆKHUGGER
8 20040027 SVEND SPÆKHUGGER
9 20130007 ITSI BITSI SPÆKHUGGER
10 19840066 SALLY LM 28
11 20160060 MAY MAMA SEJLBÅD
12 20160024 OLYMPIA MYRA 23
13 20140009 WEEKEND KRIGEREN SPÆKHUGGER
14 19810020 KAWIO AMIGO 23
15 19980037 SPEEDY LADY LARSEN 28
16 20140016 ??? DAMJOLLE
17 19880032 SIXTY ONE LARSEN 28

ONSDAG DEN 25. APRIL 2018 KL. 8.00
1 SKOLEBÅD SPÆKHUGGER
2 19870056 SEXY LADY NORD 80
3 19830002 ZEPPELIN GRINDE
4 20050063 BESÆRK VEGA
5 20010091 NAVSIKA IF
6 20160004 BONITA BENETEAU 32
7 20130078 JOINT ADVENTURE BANDHOLM 26
8 19890100 METTE FOLKEBÅD
9 19910077 ??? SPÆKHUGGER
10 20010018 VADANDE FOLKEBÅD
11 20010025 ROSA MAXI 900
12 20020031 MAY WAY LARSEN 28
13 19720011 TIP SOLUS 24
14 20120046 VITA SPIDSGATTA
15 20150024 MAMA FUEZ JENSEN 29
16 19830050 NANA LM 23

MANDAG DEN 30. APRIL 2018 KL. 8.00
1 19760002 GEORGINE BANDHOLM 27
2 19810010 NANOK BANDHOLM 27
3 20140054 HULDA BECKER 27
4 20170051 MORIL IMPALA 24
5 20100031 TALUTHA SPÆKHUGGER
6 20140028 YELLOW REST HR 24
7 20080007 MATRJOSJKA LM 27
8 20140064 ADELAIDE JUNKER 22
9 19980070 CARRIE BALLAD
10 20140042 BRISEIS SHIPMANN 28
11 19680007 KIPOL HELLER 26
12 19990017 MOLLY JENSEN 29
13 20080019 SLEMME SÆL TRISS NORLIN
14 19970071 MADICKEN MAXI 900
15 19770027 FELICIA MAXI 84
16 20140086 LA HAMACA JUNKER 22

TORSDAG DEN 3. MAJ 2018 KL. 8.00
1 20050071 STELLE ALBA ALBIN VIGEN
2 20050006 PERNO POLARIS DRABANT
3 19860091 ANCULA FANTASI 31
4 20160055 ISA L 23
5 19880029 REGGAE FOLKEBÅD
6 19930035 AMOS JODA 24
7 20040057 KARMA BAYLINIER
8 19980059 SOK FIRLING
9 19630001 KEFIR SPECIEL
10 20120040 RUMLE MARSVIN
11 20050046 MATHILDE ALBIN 25
20150075 ELVIRA NIMBUS 26 (blive på land)
12 19600002 SOLHAT VENØ 45
13 20020003 SOPRANO HR 24

ONSDAG DEN 9. MAJ 2018 KL. 8.00
1 19870048 OTIUM HANSE 311
2 20150067 SIMBA VEGA
3 20030048 LY PASAT 27
4 19980006 WHISKEY SCAMPI
5 19800098 GØJS SAGA 29
6 19940041 SLENDRIAN PLATGATTA
7 19600003 ANNA GRINDE
8 19860071 TRINE LM 22
9 19610004 DROBRA SPIDSGATTA
10 20110057 METTE TUR 80
11 20040047 BULLER BASSE BALLAD
12 19700006 SKARVEN SPIDSGATTA
13 19910074 GRÆSENKEN LARSEN 34

Halvtag

TIRSDAG DEN 17. APRIL 2018 KL. 8.00
1 20160016 KISPUS SPIDSGATTA
2 19770040 NIVANA SEJLBÅD
3 19780023 ROLLO SPIDSGATTA
4 19850101 ROSA SPIDSGATTA
5 19710001 SMAGRAD NIMBUS 26
6 19570001 BOBLEN SIGITTA 26

TIRSDAG DEN 24. APRIL 2018 KL. 8.00
SKOLEBÅDE

TIRSDAG DEN 1. MAJ 2018 KL. 8.00
7 20020013 TRIXIE FOLKEBÅD
8 20100012 INO NORDISK SNEKKE
9 20120060 TULLE MOTOR
10 19770009 BIF BIANCA 27
11 20050069 ALETA SEJLBÅD
12 19690003 FAME H BÅD
13 19560002 SWEGIE MAXI FENIX

FREDAG DEN 4. MAJ 2018 KL. 8.00
14 20150037 SOFIA LOU FOLKEBÅD
15 20160012 ANNA SWEL
16 19970026 HYVAEJUTTY HR 35
17 19540003 ELWI VENØ 45
18 19880022 AMOK LA KRYDSER
19 19880058 FRØKEN SOL OLSON 22

Kulpladsen

LØRDAG DEN 21. APRIL 2018 KL. 7.00
DE BÅDE DER KOM SIDST OP SKAL FØRST I VANDET.
LISTEN ER VENDT OM. Klik på dette link (åbner pdf-fil):

Kulpladsen 2017 optagning foreløbig liste.

Oversigten over pladser er også opsat i Skipperstuen og på Kulpladsen.

Om søsætning og ophaling

Søsætning og ophaling foretages af Svanemøllehavnens folk. Du sørger for at din båd er klar med påsatte fendere samt fortøjninger foran og agter og du er til stede ved både søsætning og optagning. Dit stativ eller dine bukke stiller du på pladsen som anvist af Svanemøllehavnens folk.

Hvis du har haft din båd på land sidste sæson bliver du automatisk tildelt en tid til ny søsætning eller optagning. Lister med datoer og tidspunkter slås op her på siden af Pladsudvalget. Hvis du ønsker en anden tid end den opslåede eller måske ingen søsætning eller optagning i indeværende år, så kontakt Pladsudvalget på pladsudvalg@oesf.dk.

img_6090