Søsætning og ophaling

Listerne opdateres løbende. Du kan se de korrigerede lister i Skipperstuen.

OPHALING 2019

Gl. plads

TORSDAG DEN 10. OKTOBER 2019 KL. 8.00
1 19910074 GRÆSENKEN LARSEN 34
2 19700006 SKARVEN SPIDSGATTA
3 20040047 BULLER BASSE BALLAD
4 20110057 METTE TUR 80
5 19610004 DROBRA SPIDSGATTA
6 19860071 TRINE LM 22
7 19800098 GØJS SAGA 29
8 19600003 ANNA GRINDE
9 20120045 PELLE NORD 80
10 19980006 WHISKY SCAMPI
11 19930035 AMOS MOTORBÅD
12 20030048 LY PASAT 26
13 19610002 SOLHAT VENØ 45
14 20050046 MATHILDE ALBIN 25

ONSDAG DEN 16. OKTOBER 2019 KL. 8.00
1 19970071 MADICKEN MAXI 900
2 19810010 NANOK BANDHOLM 27
3 19770027 FELICIA MAXI 84
4 19860091 ANCULA FANTASI 31
5 20050006 PERNO POLARIS DRABANT
6 20110032 ELLEN BLUE DANE 32
7 20160018 JOSEPHINE 1 DRABANT 22
8 20180007 MANTRA OLSEN 22
9 20180019 COCO BANDHOLM 24
10 19980037 SPEEDY LADY LARSEN 28
11 19880029 REGGAE FOLKEBÅD
12 20180067 FÆTTER GUF LM 16
13 20120046 VITA SPIDSGATTA
14 20040057 KARMA BAYLINER
15 20150065 KRAKA LYNÆS SENIOR

TIRSDAG DEN 22. OKTOBER 2019 KL. 8.00
1 20120036 AURORA MAXI 900
2 20110025 ROSA MAXI 900
3 19860132 LINE EVASION 32
4 20110057 AYOLA BALLAD
5 20160041 RASIE JUNIOR BÅD
6 20160005 ISA L 23
7 20160064 LUNA POLARIS DRABANT
8 20130009 SUSSIE ELVSTRØM
9 20140054 HULDA ALBIN 82 M/S
10 20160059 MARGAUX X 79
11 20140028 YELLOW REST HR 24
12 20180114 PANDORA BANDHOM 26
13 20140086 LA HAMACA JUNKER 22
14 20140016 SEAHORSE DAMJOLLE
15 19720011 TIP SOLUS 24

TORSDAG DEN 24. OKTOBER 2019 KL. 8.00
1 20160012 ANNA SWEL
2 20190008 ? FINMASTER PILOT 17
3 20180003 MUSLING JEANNEAU
4 19830050 NANA LM 23
5 20020031 MAY WAY LARSEN 28
6 20010018 VADANDE FOLKEBÅD
7 20180122 MERCI BANDHOLM 26
8 20030058 ILENA L 27
9 20050063 BESÆRK VEGA
10 19810020 KAWIO AMIGA 23
11 20160024 OLYMPIA MYRA 23
12 20060083 ELLEN WILLING
13 20160060 MAY MAMA SEJLBÅD
14 19840066 SALLY LM 28

ONSDAG DEN 30. OKTOBER 2019 KL. 8.00
1 20020087 LILLE TUT MØN
2 20060013 SPRAY FINMASTER 610
3 19980051 JOLLY 2 VENØ 30
4 20130054 BOA VISTA GD 28
5 20150040 EGEN SPÆKHUGGER
6 19880115 LÆRE LARSEN SPÆKHUGGER
7 20140009 WEEKEND KRIGEREN SPÆKHUGGER
8 20160045 KULLI SPÆKHUGGER
9 20140067 SERVUS SPÆKHUGGER
10 19890100 METTE FOLKEBÅD
11 20120027 TOP HAT GREACE 30
12 19960041 MUSSE H BÅD
13 20110045 FAIR FETCH IF
14 20150042 ELOISE FJORD DOLFIN
15 19980058 FRØKEN SOL OLSEN 22

TIRSDAG DEN 5. NOVEMNER 2019 KL. 8.00
1 20150048 GONADEN MOTOR
2 20160015 CONNIE H BÅD
3 19990007 LUNKE THURØ
4 20050071 EVA ALBIN VIGEN
5 20160043 DANIA NAJADE 32
6 20160042 JVANITA PEASON 30
7
8 20010071 ZEPELIN GRINDE
9 20030083 LA MA NIE MAXI 84
10 19970044 DISSE ALBIN DELTA
11 20160070 MOMSE BECKER
12 20170109 PAULINE SKILSØ 23
13
14 20060025 NIKA MAMBO 31
15 19980044 SØRINE SPÆKHUGGER

TORSDAG DEN 7. NOVEMBER 2019 KL- 8.00
1 19870048 OTIUM HANSE 311
2
3 20170024 MALOU DRABANT 22
4 20000054 SAMANTHA MOTOR
5 19830023 WOODSTOCK VENØ
6 20160067 KASIOFIA L 29
7 19940045 HUMLE IW 31
8 19860121 KILLERLOK L 23
9 19990075 GIMINI BALLAD
10 20050045 ESMARALDA BALLAD
11 20180099 GOFFY JUNKER 22
12 20130069 KVAD VEGA
13 20130050 GOGO SAGA 27
14 20040055 BRISE GD 28

ONSDAG DEN 13. NOVEMBER 2019 KL. 8.00
1 20080007 MATROSJASJKA LM 27
2 20160034 MUDDI LUNA 26
3 20150026 SOLVEIG SVEA KRYDSER
4 20180066 OLINE NIMBUS
5 20010064 MØFFE MØN 27
6 20170091 VAMOS MARIEHOLM 26
7 20140037 ZIA MOTOR
8 20150034 LA VI DA LOCA YNGLING
9 19870030 MARIE IF
10 20140015 BIDDI LM 27
11 19970036 FIE LM 27
12 19960062 KAREN LM 27
13 20060027 DELFIN STORE TRIS
SKOLEBÅD – SPÆKHUGGER
15 20150067 SIMBA VEGA

ONSDAG DEN 20. NOVEMBER 2019 KL. 8.00
1 19990017 MOLLY JENSEN 29
2 19830015 MARIE NORDISK FAMILIE
3 20020012 AICONE SCANKAP 99
4 20160005 LYCAN HR 26
5 20160051 KAPEREN H BÅD
6 20140064 ADELAIDE DRABANT 22
7 20090009 VICTORIA GRANADA 31
8 20180116 JOINT ADVENTURE BANDHOLM 24
9 20170089 KAKTUS FOLKEBÅD
10 20100005 PESTO BIANCA 27
11 20160064 LUNA POLARIS DRABANT
12 20170005 SOMMERVIND HR 26

Halvtage

MANDAG DEN 21. OKTOBER 2019 KL. 8.00
19 20150037 SOFIE LUV FOLKEBÅD ØSF
18 19880022 AMOK LA KRYDSER
17 19570003 ELWI VENØ 45
16 20170040 NILLE MOTOR ØSF
15 19980056 BOUNTY ALBIN 78 ØSF
14 20160016 MAJ SPIDSGATTA ØSF

FREDAG DEN 25. OKTOBER 2019 KL. 8.00
13 19560002 SWEGIE MAXI FENIX
12 19690003 FAME H BÅD
11 20050069 ALETA 2 SEJLBÅD
10 19940041 SLENDRIAN SEJLBÅD ØSF
9 20170094 LAZY LADY LA KRYDSER
8 19800055 INO NORSK SNEKKE
7 20020013 TRIXIE FOLKEBÅD

FREDAG DEN 1. NOVEMBER 2019 KL. 8.00
6 19570001 BOBLEN SIGITTA 26
5 19710001 SMAGRAD NIMBUS 26
4 19850101 ROSA SPIDSGATTA
3 19780023 ROLLO SPIDSGATTA
2 19770040 NIVANA SEJLBÅD
1 19940042 KILDEVÆLD LA KRYDSER ØSF

MANDAG DEN 4. NOVEMBER 2019 KL. 8.00
SKOLEBÅDE

Kulpladsen

Optagning på Kulpladsen – se denne liste for 2019 (pdf):
Kulpladsen optagning 2019 extern

Oversigten over pladser er også opsat i Skipperstuen og på Kulpladsen.

Om søsætning og ophaling

Søsætning og ophaling foretages af Svanemøllehavnens folk. Du sørger for at din båd er klar med påsatte fendere samt fortøjninger foran og agter og du er til stede ved både søsætning og optagning. Dit stativ eller dine bukke stiller du på pladsen som anvist af Svanemøllehavnens folk.

Hvis du har haft din båd på land sidste sæson bliver du automatisk tildelt en tid til ny søsætning eller optagning. Lister med datoer og tidspunkter slås op her på siden af Pladsudvalget. Hvis du ønsker en anden tid end den opslåede eller måske ingen søsætning eller optagning i indeværende år, så kontakt Pladsudvalget på pladsudvalg@oesf.dk.

Spuling
Kulplads-spuling skal bestilles på Svanemøllehavnens kontor.

img_6090